Bülent Arınç kadınların gülmesine neden karşı

1

Şu suratsız politikacılara bakın, Arslan Bulut’un dediği gibi, evlerine 100 milyon dolarları istif etmişler, bir de topluma ‘haya’ dersi veriyorlar.

Muhtemel ki kendi kadınlarına hayatları dar etmiş hiç güldürmemişler şimdi bu derin mutsuzluğa İslami bir kılıf arıyorlar.

Tabiatta düşünebilen tek yaratık ‘insan’, tabiatta tek gülebilen yaratık da insan.

Arınç’a göre ‘gülmeyi de’ bırakırsak, ‘İslami Geriye Dönüş’evrimi tamamlanacak.

Sonunda İnsan Soyu’nun dibini maymunluğu buldular.

Cennet, (tartışılır, kimbilir) zihnin olmadığı yerdir, tabiat çiçekler hayvanlar yanıbaşımızda ama cennette.

Biz onları öldürüyor yiyoruz, onlar bunun farkında mı?

Zihinleri olmadığı için gırtlaklanmalarını dahi fark edip fark etmedikleri, ciddi bilimsel bir tartışma konusu, biz mesela hayvanların duyguları olduğunu ve acı çektiklerini düşünüyoruz, çünkü hayvanların bize anlatamasalar da kendilerinin anladığı bir ‘iç dilleri’ var.

Devamını oku: Bülent Arınç kadınların gülmesine neden karşı

IŞİD kamyonlar dolusu genç çocukları öldürürken

1

Sınırlarımızın yanı başında IŞİD adlı müslüman örgütün kamyonlar dolusu çocukların tek tek başlarına kurşun sıkarak vahşice öldürüp sonra videoya çektiği görüntüleri izlemeyen dünyalı kaldı mı?

Hayatımda ilk defa bu denli derinden sarsılmadım, dine kitaba Müslümanlığa en uzak bomboş anlamsız bir yere savruldum..

Bu din, benim için neydi?

Devamını oku: IŞİD kamyonlar dolusu genç çocukları öldürürken

MHP’nin intiharı

1

Üç cumhurbaşkanı adayı, üçü de ‘siyasal özerlikten’ yana.

Hasretle(!) beklenen MHP ve CHP’nin adayı Ekmeleddin Bey dün akşam Taha Akyol’un programında, çözüm sürecine ilişkin soruya, Kuzey İrlanda örneğini verdi ve bu siyasi özerkliğin, tabii ki ‘mahremiyet’ içinde ve meclis mutabakatı sağlanarak yapılabileceği düşüncesinde olduğunu söyledi, yani dolaylı şekilde argo tabiriyle halkın anlayacağı şekilde bölünmeden yana olduğunu deklare etmiş oldu.

Ekmeleddin Bey’in de Tayyip Bey gibi bir ‘proje’ olduğu iddiasını taşıdığımızdan bizler için bu ‘siyasi bölünme’ projesi şaşırtıcı olmadı, sürpriz MHP’nin başına patladı.

Anlaşılan o ki, Tayyip’in siyasi özerkliği yani meşhur ‘sürec’i bütün kesimleri kapsamadığı için olacak bir başka alternatif oluşturulmuş, Ekmeleddin Bey’in projesi de aynı, fakat kitlesel genişliği Tayyip’den daha büyük. Çünkü çözüm sürecinde siyasi bölünmeye karşı çıkan CHP çoktandır ‘dizayn’ edildi ama asıl sorun sert çekirdek MHP’liler.

Dün akşamki canlı yayın sayesinde öğrenmiş olduk ki MHP’liler, Ekmeleddin Bey’in ‘vatan millet Sakarya bin yıllık kardeşlik’ lafları arasında, siyasi bölünmeye destek laflarıyla, kafakola alınmış oldu, kabak nihayet sonunda MHP’nin başında patladı.

Türkiye siyasetinin bu meşum ‘yakan top’u ilk defa MHP’nin elinde.

Devamını oku: MHP’nin intiharı

Nihat GENÇ'i Twitter'da Takip Edin
Nihat GENÇ'i Facebook'ta Takip Edin