Nihat Genç: Boşluğa düşen parti: CHP

Şu şifacı temizlikçi küçük balıklar hani sedef gibi hastalıklara iyi geliyor, hayvan davranışlarını gözlemleyen bilim adamları, işte bu küçük balıkların Okyanus’ta bir berber dükkanı gibi çalıştığını gördüler, büyük balıklar nerdeyse berber dükkanı gibi önlerinde sıraya giriyor ve temizleniyor. Temizlenmek gibi bir çıkarları olduğu için ‘temizlikçi’ balıkları asla yutup yemiyorlar. Ancak bu küçük balıklar içine gizlenmiş dolandırıcı balıklar da var ve büyük balıklar afiyetle kıl tüy deri ağda temizliği yaptırırken hınzırca gelip solungaçlarını ısırıp kopartıyorlar.

Yeni CHP tam da temizlik yaptırırken bu dolandırıcı balıklar Kılıçdaroğlu’nun neresini ısırıp kopartmış olmalılar ki işte bu sabah Kılıçdaroğlu muhteşem Amerikan Keşfi ve harikalar diyarı Saray tartışmalarını dahi geride bırakacak şok bir açıklamada bulundu: MİT CHP’ye ‘ulusalcılar’la bölme operasyonu çekiyormuş.

Niçe’nin lafıdır hepimizin her zaman boşluğa düşme ihtimalimiz vardır, ancak Kılıçdaroğlu hakkını çok hızlı kullandı. Uçurum kenarında etnik mezhep dansları zaten boşluğa düşüşün habercisiydi.

Hayatın sert yasaları vardır, dolandırıcılar acımasızca enayileri sömürür, bir tabiat yasasıdır. Son enayi CHP’den gidene kadar dolandırıcılar bu keriz partinin peşini bırakmaz.

Bir bedenden tiksinip beğenmeyip başka bir bedene sıçrayan Kılıçdaroğlu’nun ta kendisi. Taklitçi korkak ezik bir karakter sergilemesi yetmemiş gibi şimdi ufak at civcivler yesinin hoşluk makamına yükseliverdi. MIT’e ne hacet partisi yobaz hocalar gibi cennetten arsa satmasına ramak kalmıştı, ki, beyefendi hoş bir boşlukta leylasını belasını bulma yollarında salınmaya çoktan başladı.

Bir fikir bir parti ‘güvenle’ ayakta kalır, güven dediğimiz bir tohumdur, tohum sadece kendini taklit eder, dünya dediğimiz bu çeşitlilik bir DNA’nın çoğalmasıdır.

Devamını oku: Nihat Genç: Boşluğa düşen parti: CHP

Tanrı Kral

Ankara’ya ilk geldiğim günlerde Karadenizli bir inşaatçının evinde misafirim, malum bu oturmalı klozet tuvaletler sonradan alışkanlık oldu, insanlar ağız tadıyla ıkınamadıkları için üstüne dahi çıkardı, neyse, evin tuvaletine girdim, bir tuhaflık var, yan yana iki tane tuvalet, biri oturmalı klozet, diğeri çömelmeli eski usul hela, ancak helanın deliği yok kör, sadece ayak yerleri var.

Yahu, burada ne güzel klozet var bir de yanına bu helayı niye yapmışsın üstelik deliği yok.

İnşaatçı ağbi, eski usül helayı göstererek: ‘burda ıkınayrum’ (klozeti göstererek) ‘burda .ıçayrum.’

Özal Demirel Tansu dönemlerinde liberal ve yandaş İslamcı yazarlar fazlasıyla ‘ıkınmış’ olmalılar, Tayyip döneminde nihayet ne ala gönülleri rahat huzur huşu içinde lokum kıvamında büklüm büklüm döktürmeye başladılar.

***

Bir gün, sonradan aşka gelip iman etmiş bir adam dini vaaz veriyor ama yalan yanlış üfürüp sallıyor, Ofli hoca yanına yaklaşmış, hoca, demiş, ‘siz hidayete erdikten sonra mı deli oldunuz, yoksa delirdikten sonra mı hidayete erdiniz?’

Bence havuzu parayı görünce delirip hidayete erdiler.

***

Devamını oku: Tanrı Kral

Emine Hanımın istifası yeni bir başlangıçtır

Emine Ülker Tarhan’ın istifası Tesevcilere cemaatçilere tıpış tıpışçılara Yeni CHP’ye hayırlı olsun..

Uzun zamandır kimin hizmetinde olduğunu bilmediğimiz bu çürük siyasi yapıdan bir ‘irade’ çıkmayacağı açıktı..

İşbirlikçi tezgahçı, seçmenleri utançtan öldüren bu rezil siyaseti Yeni CHP ezberlemiş ruhuna işlemiş, insanı aptallaştıran bu partiden kurtulmanın zamanı çoktan gelmişti..

CHP’ye oy veren seçmenler savaşta yenilmedi, mahkemelerde yenilmedi, seçmenler, Yeni CHP sayesinde oy verdikleri partinin dönmedolaplarında yenildi..

Kılıçdaroğlu’ndan gına geldi usandı millet, ne aklı başında ne ağırbaşlı ne saygın ne de bir parti yönetmeye ‘ehil’, artık Kılıçdaroğlu’nun tehlikeli saflıkta biri olmadığını hepimiz biliyoruz..

Zaten seçmenler dikkat kesilmiş Yeni CHP’den paçayı kurtarmak için bir fırsat bir hareket bekliyordu, şevkleri coşkuları sönmüş hızları kesilmiş, karanlık hasta bir kendi kurnaz küçük siyasetçilerin kuyusuna düşmüşlerdi..

Ne iradesi ne zekası ne onuru, direktif almaktan başka hiçbir meziyeti olmayan yeni CHP’yi, siyaset pazarının çöpe atılmış içi kof balkabağı siyasetçileriyle baş başa bırakalım..

Devamını oku: Emine Hanımın istifası yeni bir başlangıçtır

Nihat GENÇ'i Twitter'da Takip Edin
Nihat GENÇ'i Facebook'ta Takip Edin