Nihat GENÇ'in Başsağlığı Yazısı

Kullanıcı Oyu:  / 24
En KötüEn İyi 
Facebook'ta Paylas!

Toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını tartışmaya müzakereye açmış bu hükümetten hayır yoktur, bir devlet toprağını bayrağını bağımsızlığını masaya yatırmışsa baştan kaybetmiş demektir. Bu ülkenin tek şansı iktidardaki hükümetten ibaret değildir.  Ağaçlarımızı dağlarımızı yazarlarımızı askerlerimizi PKK'yla gizli açılımlar sonucu hapse tıkıp bir de üstüne alkışlarla göbek atanlar er ya da geç bu ihanetin bedelini ödeyecektir.

Yazarları askerleri ABD emirleriyle tutuklayabilirsiniz ama ağaçlarımızı dağlarımızı bayrağımızı susturamazsınız. Bu topraklar nice kara günler nice ihanetler gördü, hepsinden bağımsızlığından zırnık taviz vermeden ayağa kalkmayı kahramanca başardı. Bir siyasi hükümet ki ABD ajanlarıyla açılımlar anayasalar yapıyor, bir terör örgütü ki ABD'nin özbeöz evladı askeri gibi çalışıyor, PKK ve AKP aynı ABD projesinin kardeş çocuklarıdır. Herkes öğrenecek, masmavi bu gökler bizim, bu söğütler iğdeler kavaklar ladin ağaçları bu dağlar bizim, ecdadımızın kubbeleri babalarımızın türküleri bizim, o ay yıldızlı bayrak kaç bin yıl şahit oldu, toprağımızın halkımızın şaha kalktığını..  Bu savaş toprak ve bağımsızlık savaşıdır, bağımsız olmayanlar 'insan' olamaz, bağımsız olamayanlar hak hukuk anayasa özgürlükler tartışamaz..  ABD ve PKK ve işbirlikçileri hergün kan döküyor ama bir şey daha oluyor, Mustafa Kemal'den aldığımız bağımsızlık ateşinin ne kadar büyük kutsal bir değer olduğunu herkes gözyaşlarıyla acılar çekerek bir daha yeniden öğreniyor.. AKP'li denilen cemaatci denilen insanlara bu ülke fazla, hatta bu insanların bir ülkeleri olması çok lüks.

Ey işbirlikçiler, size bu ülke çok fazla, size bir şeyh yeter, sizin neyinize bir memleket sahibi olmak. Sizin normal hakkınız İtalya sahillerine yanaşan Afrikalı göçmen botlarında yaşamak.

 

Siz bir bağımsız ülkenin ne olduğunu bilseydiniz önünüze ilk çıkan ajanlara satmazdınız..

Siz yaylaların ovaların dağların buğdayın yağın zeytinin ne olduğunu bilseydiniz önünüze ilk çıkan müteahhitlere dağ taş satmazdınız.

Siz kahpenin hainin terörünün zalimin kim olduğunu bilseydiniz ülkenizi onların masasına koyup pazarlık yapmazdınız..

Bağımsızlık toprak bayrak size çok fazla, size bir şeyh ve ağzının içine baktığınız bir kaç ajan gazeteci yeter artar bile..

Değil bir ülke, size Mersin portakalının kabukları bile fazla, Diyarbakır karpuzunun çekirdekleri bile size çok gelir, Allah kitap bağımsızlık toprak bilmeyen insanlara bu topraklarda yürümek konuşmak nefes almak çok fazla...


Nihat GENÇ

nihat-genc.com

Facebook'ta Paylaş! Daha Fazla Kişi Görsün!

Facebook'ta Paylas!
Nihat GENÇ'i Twitter'da Takip Edin
Nihat GENÇ'i Facebook'ta Takip Edin